Biografie

Eqip je Mc a producent v jedné osobě pocházející ze šumavského města Klatovy. Věnuje se hlavně vlastní tvorbě a na svém kontě má již mnoho textů, beatů a živých vystoupení, při kterých mu hlídá záda DJ NWS. V současné době pracuje na novém albu, jehož realizace je v plném proudu. Kompletní deska, na které se podílejí mimo jiné DJ Rake nebo DJ Zeal by měla vyjít na jaře 2015. 

M4034S-4211Studoval v Sušici, městu zaslíbenému kvalitní hudbě a koncertů, kde se v roce 2004 seznámil s DJ ARSem. ARS se dříve zaměřoval převážně na beatbox a rap a spolu s MC Ghettem tvořili formaci „OA crew“. Eqip měl díky OA crew poprvé možnost pracovat ve zkušebně a začít tak realizovat svoje nápady.

 

Za zmínku stojí track s názvem „Atmosféra na holandsko-českých vlnách“. Tento song vznikl po session s holandským beatmakerem Cokez („Koko“) v létě roku 2005:

„Makali jsme na tom celej víkend nonstop, a když jsme měli hotovo, nepodařilo se nám to z technických důvodů uložit. Nakonec Koko přijel ještě na pár hodin další víkend, track jsme nahráli znovu, a i když to bylo hodně narychlo, podařilo se uložit a song byl na světě. Bohužel to odnesla trochu kvalita, ale jsem rád, že vznikl. Ještě nedávno mi někdo říkal, že ten track má a poslouchá.“ :)

Bez názvu 1

Na plno se muzice začal věnovat přibližně od roku 2006, kdy začal postupně vydávat další singly. Zároveň již patřil do skupiny „Non Limit“, se kterou tvořil další hudební projekty, a pořádali mnoho živých koncertů. Non Limit se v té době hodně formovali a po několika změnách se ustálili ve složení MC´s: Spiffo, Korboot a Eqip. V roce 2009 se přidal DJ Nexx a v neposlední řadě i MC Kudyman (v roce 2013). Společně vytvořili řadu jednotlivých singlů, EP „Promo tape“ a album „Infinity“:


„Působení v Non Limit je nezapomenutelná životní zkušenost. Společně jsme realizovali mnoho akcí. Mezi nejzásadnější patří seriál parties „Slash beatz“, kdy jsme pravidelně naplňovali kluby.“

2222Krátce po vydání alba Infinity se Eqip stěhuje do Prahy a pokračuje v tvorbě nezávisle na kapele. Avšak zůstává v kontaktu a stává se členem „West point music“. Na jaře 2014 vyšel první singl s názvem „Volnost“, který je součástí nově připravované desky. O produkci tohoto tracku se postaral DJ Rake, který také pomáhal vytvořit i vizuální podobu.